KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 13903008
nr 1390 3008
Petter Pettersson
(f. 1942), Sverige
Teckningar, 4 st, Sjukhusscener. Signerad, daterad 1976 och 1977. Blyerts/kol. Oramade lösa blad, ca 108x79 cm
Petter Pettersson, svensk bildkonstnär född 1942.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 12 april 2021
kl 18:54:43
300 kr
350 kr
500 kr
500 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr